Yaşam

“Geri gelmiyoruz!” Masterchef Ekibi ile Deprem Bölgesinde Yemek Yapan Şef Mehmet Yalçınkaya’dan Açıklama

Kahramanmaraş ve çevresindeki 9 ili daha derinden etkileyen 2 büyük depremle bölgelerde yaşam felç oldu. Türkiye’nin dört bir yanından yardım ekipleri bölgelere akın ederken, Masterchef Türkiye ekibi ve şef Mehmet Yalçınkaya depremzedelere yemek dağıtmak için deprem bölgelerine gitti. Her sezon yarışmacıların yer aldığı illerde takımlar yemek ihtiyaçlarını karşılamak için mutfaklar kurarken, Mehmet Şef ne zaman döneceklerine dair açıklama yaptı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde Maraş ve çevresindeki 9 şehir yerle bir olurken, hem Türkiye’den hem de dünyadan gönüllüler insani yardım için bölgelere geldi.

Bunlardan biri de Masterchef Türkiye ekibi ve şef Mehmet Yalçınkaya idi.

Depremin ilk gününden itibaren ünlü şef, deprem bölgesinde dev kazanlarla depremzedeler için yemek pişirirken, Masterchef yarışından tanıdığımız birçok şef imdadına yetişti.

Ekibiyle gün boyu yemek yapan Mehmet Yalçınkaya, durumunu ‘İnsan olarak kendimi tarttığım yerdeyim…’ şeklinde anlattı.

Sadece depremzedeleri değil, depreme yakalanan tüylü dostlarımızı da unutmayan Yalçınkaya, bölgedeki barınaklara da mama götürdü.

Depremin üzerinden 15 gün geçtikten sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Yalçınkaya, Masterchef grubu ile birlikte burada yardımlaşmaya devam edeceğini duyurdu.

‘Geri dönmüyoruz’ yazılı bir paylaşım yapan Yalçınkaya, Masterchef Türkiye olarak deprem bölgelerinde yeni mutfaklar kurduklarını belirtti.

‘Yeni merkezimiz İslahiye. Malzemeler burada. İslahiye’deki arkadaşlarımıza yemek pişireceğiz.’ Yalçınkaya, Buyruk Elidemir, Serhat Doğramacı, Tolga Şener, Barış Demir, Görkem Ünal, Fatma Işık Uçar ve daha birçok Masterchef yarışmacısı ile bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Onlara yeterince teşekkür edemeyiz!

Teşekkürler Masterchef ekibi!

haberakcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu