Haber

İngiltere Başbakanı Sunak, yapay zekanın risklerine karşı harekete geçilmesi çağrısında bulundu

YENİ İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, yapay zekanın tehlikelerine dikkat çekti ve bu konuda acil önlem alınması gerektiğini belirtti.

Sunak ve ABD Lideri Joe Biden ikili görüşmelerinin ardından Beyaz Saray’da ortak basın toplantısı düzenledi.

İki ülke olarak yeni zorluklarla karşı karşıya olduklarını belirten Sunak, en büyük önceliklerinin “milli güvenlik” olduğunu kaydetti.

Ekonomik güvenliğin değerine vurgu yapan Sunak, “Çin ve Rusya gibi ülkeler bizim (ticari) açıklığımızı manipüle etmeye ve sömürmeye, fikri mülkiyetimizi çalmaya, teknolojiyi otoriter amaçlar için kullanmaya veya enerji gibi önemli kaynakları geri çekmeye istekli. başarmak.” şeklinde konuştu.

yapay zeka konusu

Bugün açıklanan Atlantik Deklarasyonu anlaşmasının ekonomik katkılarından bahseden Sunak, yapay zeka konusuna değinerek, yapay zeka güvenliği konulu ilk küresel zirveye İngiltere’nin ev sahipliği yapacağını belirtti.

Yapay zekanın sosyal ve ekonomik fırsatlar sunabileceğini kaydeden Sunak, “Ancak, liderler olarak bizlerin farkında olmamız ve azaltmak için gerekli önlemleri almamız gereken çok gerçek riskler arz ettiği açıktır.” değerlendirmesini yaptı.

Teknolojik değişim cephesine işaret eden Sunak, yapay zeka konusunun ele alınmasının aciliyet gerektirdiğini vurguladı.

Ukrayna’ya destek devam edecek

Ukrayna’ya takviye kuvvet vermekten gurur duyduklarını ifade eden Sunak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ittifaktan vazgeçeceği düşüncesinde yanıldığını söyledi.

“Hiçbir yere gitmiyoruz. Ne kadar sürerse sürsün burada olacağız.” Sunak, Ukrayna’ya takviye kuvvet vermeye devam edeceklerini vurguladı.

odunpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu