Teknoloji

GTA 6’nın maliyeti dudak uçuklatıyor! Tarihin en pahalı eğlence ürünü geliyor

Büyük otomobil hırsızlığıher oyunu milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan en tanınmış oyun serilerinden biridir.

Özellikle 2013 yılında yayınlandı. GTA 5Satış rekorları kıran oyun, aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

Rockstar Games’inOyunun geliştirilme aşamasında olduğunun açıklanmasının ardından oyunla ilgili yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor.

GTA 6 tarihin en pahalı eğlence ürünü olabilir

İddiaya göre Rockstar, GTA 6 için toplam 2 milyar dolar harcadı. Bu söylenti doğru çıkarsa oyun, tüm zamanların en değerli cümbüşü olarak tarihe geçecek.

Birkaç ay önce, oyunun 1 milyar dolardan fazlaya mal olduğu söylentileri dolaşmaya başladı. Ancak elde edilen bilgiler artık Rockstar’ın üretime çok daha fazla para harcadığını gösteriyor.

Bu, oyunun tarihin en değerli eğlencesi olacağı anlamına geliyor. Çünkü The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın yapım maliyeti 715 milyon dolar, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides filminin yapım maliyeti ise 378 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

Take-Two Interactive, yıllık fayda raporunda merakla beklenen yeni GTA oyununun çıkış tarihi hakkında ipucu verdi.

Take-Two, bölümde yeni standartlar belirleyecek çığır açan birkaç oyunu piyasaya sürerek önümüzdeki mali yılda 8 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etmeyi umduğunu duyurdu. Bu, gelirlerde neredeyse iki kat artış anlamına geliyor.

Raporda GTA’dan açıkça bahsedilmese de şirkete bu kadar etkileyici sonuçlar sağlayabilecek tek bir oyun var: GTA 6.

Bu nedenle GTA 6’nın önümüzdeki yıl çıkacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu